hren

Hajduk je upisao pobjedu u prvom susretu prvog pretkola Europske lige. Na Malti je svladao Gziru United s 2:0 i nosi prednost na uzvrat u Split.

Hajduk je na Maltu došao u statusu velikog favorita, ali opet i oprezan jer o Gziri nije znao puno zbog činjenice da su Maltežani ipak imali dosta transfera tijekom ovog ljeta.

Kao što je Siniša Oreščanin i najavio, trebalo je malo vremena da Splićani "ispipaju" Gziru i osjete gdje je i kakav je protivnik.

Od početka su gosti imali kontrolu nad susretom i izgledali bolje i kvalitetnije. Kada god je Gzira došla u posjed lopte, Hajduk je pokušavao što prije vratiti posjed na svoju stranu.

Gzira je imala jedno razdoblje u prvom poluvremenu kada je s nekoliko pokušaja zaprijetila, međutim bili su to redom udarci koji su išli visoko preko gola.

Prvu pravu veliku priliku Hajduk je imao u 37. minuti kada je Jradi odlično prošao desnom stranom i ubacio idealno za Gyurcsa, ali on puca jako loše.

U samoj završnici prvog dijela kazneni udarac za Hajduk. Gyurcso je ubacivao, Adeyemo je igrao rukom i opravdano je dosudio penal. Izveo ga je Gyurcso, njegov udarac vratar Haber odbio je u vratnicu, no srećom po Splićane lopta se vratila točno do Gyurcsa koji pogađa praznu mrežu.

Hajduk je malo uspavano ušao u drugo poluvrijeme i skoro je kažnjen. Lopta je u 49. minuti iznenada došla do Konea nakon loše reakcije obrane, on je bio sam pred Dukom, no vratar Hajduka sjajnom intervencijom brani taj pokušaj.

Još je jednom zaprijetio Muscat nakon čega je Hajduk preuzeo kontrolu igre i čuvao vodstvo, Imao je nekoliko poluprilika za povećanje prednosti, ali nije ih iskoristio.

S druge strane Gzira je došla do pogotka, ali on je opravdano poništen. Barbosa je bio sam pred vratarom gostiju, lijepo je pogodio u kut, ali bio je i u zaleđu.

Do kraja susreta Hajduk je bio znatno bolji protivnik, a to je naplatio i drugim golom. U 96. minuti Hamza je proigrao odličnog Dolčeka koji dolazi sam pred vratara i rutinski zabija za 2:0. Hajduk u Split nosi lijepu i zasluženu prednost.

Izvor: Sportnet.hr